З метою пізнання природи, будови світу та законів, що керують ним, 16 жовтня 2023 р. для здобувачів освіти 11-А класу проведено позакласний науково-навчальний захід «Мандрівка у світ науки» до ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» (вчитель-методист, доктор фізико-математичних наук Бушкова В.С.). Учні побували в науково-навчальних лабораторіях кафедри матеріалознавства і новітніх технологій, де завідувач кафедрою, доктор фізико-математичних наук, професор Коцюбинський В.О. ознайомив їх з будовою та призначенням наукового обладнання фізико-технічного факультету. Особливу зацікавленість в учнів виявив рентген-флуоресцентний аналізатор EXPERT 3L, розроблений для визначення хімічного складу матеріалів. За принципом розсіювання енергії учні Ліцею 13 м. Івано-Франківська із захопленням визначали якісний та кількісний склад своїх ювелірних виробів, волосся та інших речовин. Таким чином, пізнавально-інтелектуальний позаурочний захід покращить рівень навчальних досягнень учнів, спонукатиме кожного учня бути активним учасником освітнього процесу згідно концепції НУШ.